Ősszel gesztenyézni nagyon jó móka, de mi a makkokat is szeretjük gyűjteni. A makkokat egyébként azért szeretem jobban mert puhábbak, és könnyebben lehet bele lyukakat fúrni. A mostani gyűjtemény egy részét akril festékkel festettük be. Amellett, hogy próbára teszi a gyerekek ügyességet a mini makkok lefestegetése, a végeredményből csinos gyűrűt, vagy karkötőt varázsolhatunk.
A makkokat gyurmával rögzítjük az asztalra, így nem mozdul el, és könnyebb megfesteni.
A makk kalapkájának a belsejét is ki lehet pingálni. Miután megszáradt, egy árral , vagy vastagabb tűvel tudunk lyukat fúrni a közepébe. Majd egy vékony drót közepére fűzzünk egy gyöngyöt. Hajtsuk félbe a drót, úgy hogy a gyöngy középre essen, és fűzzük át a makk kalapon fúrt lyukon. Mi karkötőnek egy színes gumit használtunk, de lehet vékony gumira gyöngyöket fűzni. /akinek van hozzá türelme, hiszen a gyöngyfűzéshez türelem kell, bár érdekes, hogy az izgága 4,5 éves kisfiamat is ez köti le a legjobban./
Mi fejlődik?
- finommotorika /ami az írásnál fontos/
- koncentráció
A legtöbb ötletemnél szülő és gyermek együtt alkot. Ez nálam tudatos, hisz így épülhet a gyerek, szülő kapcsolat. Ilyenkor szakítsunk erre a tevékenységre időt, és nyugodtan, türelmesen segítsük gyermekünket. A gyermekre fordított idő, még ha rövid is /hiszen rohanó világunkban egyre kevesebb időnk, és energiánk jut gyermekeinkre/ hosszútávon mindig kifizetődő.